dnes je 23.10.2024

Input:

268/2024 Z.z., Vyhláška Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 255/2014 Z. z. o označovaní balení kontrolných známok určených na označovanie spotrebiteľského balenia tabakových výrobkov a o oznamovaní a zverejňovaní údajov o týchto kontrolných známkach v znení neskorších predpisov

269/2024 Z. z.
VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy Slovenskej republiky
z 8. októbra 2024,
ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o verejnej osobnej doprave
Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky podľa § 43 písm. a), b), d) až g), i), k) a l) zákona č. 332/2023 Z. z. o verejnej osobnej doprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“) ustanovuje:
§ 1
Úvodné ustanovenia
(1) Linkou sa rozumie miestne, funkčne alebo organizačne vymedzený súhrn spojov, ktorými sa zabezpečuje dopravná obsluha určitého územia, definovaná východiskovou zastávkou, stanicou alebo prístaviskom (ďalej len „zastávka linky“), cieľovou zastávkou linky a nácestnými zastávkami linky.
(2) Označením linky sa rozumie spravidla alfanumerické označenie, ktoré sa používa na komunikačné účely voči cestujúcim.
(3) Názvom linky sa rozumie textové označenie pozostávajúce spravidla z východiska a cieľa linky doplneného významnými nácestnými bodmi oddelenými pomlčkou; ak ide o železničnú dopravu, z označenia kategórie vlaku a spoja.
(4) Spojom sa rozumie pravidelne sa opakujúci dopravný výkon v presne určenom poradí zastávok linky a s presne určenými časmi, ktorým sa zabezpečuje dopravná obsluha územia.
(5) Nácestným bodom sa rozumie názov obce, časti obce, lokality v rámci obce, alebo iný geografický názov, ak je všeobecne známy a jednoznačný z hľadiska skutočnej trasy linky, ktorou spoj prechádza, a obsluhovaných zastávok linky.
(6) Prestupným uzlom sa rozumie miesto, ktoré je obsluhované viacerými linkami idúcimi rôznymi smermi umožňujúce prestup medzi linkami.
(7) Spádovým centrom sa rozumie centrum dennej dochádzky cestujúcich, najmä do zamestnania, do školy, do zdravotníckeho zariadenia, do orgánu verejnej moci, za službami alebo na účely uspokojovania kultúrnych, rekreačných alebo spoločenských potrieb.
(8) Nosnou linkou sa rozumie linka, ktorá spája záujmové body alebo spádové centrá.
(9) Obslužnou linkou sa rozumie linka, ktorá nadväzuje na systém nosných liniek v prestupných uzloch a zabezpečuje sa ňou najmä plošná dopravná obslužnosť spádových centier.
§ 2
Obsah cestovného poriadku
(1) Cestovný poriadok v pravidelnej doprave má formu linkového cestovného poriadku a zastávkového cestovného poriadku.
(2) Linkový cestovný poriadok sa zostavuje samostatne pre každú linku a obsahuje najmä tieto údaje:
a) identifikačné údaje dopravcu alebo organizátora v rozsahu názov a adresa dopravcu alebo organizátora, adresa webového sídla dopravcu alebo organizátora a telefónne číslo na informátora, infolinku alebo dispečera,
b) označenie linky, kód linky alebo názov linky,
c) začiatok platnosti cestovného poriadku,
d) zoznam všetkých obsluhovaných zastávok linky,
e) odchody spojov,
f) označenia spojov, ak sa používajú,
g) obmedzujúce značky s vysvetlivkami,
h) značky, ktorými sa označujú zastávky linky s